Köp & sälj andelar

VästanVind har inga fler andelar att sälja. Däremot kan du köpa andelar av medlemmar som vill sälja sina. Oavsett vem du köper din andel av så blir du medlem i föreningen på samma villkor som övriga medlemmar.

Om du vill sälja andelar: skicka ett mail till info@vastanvind.se och ange ditt namn, e-postadress samt hur många andelar du vill sälja och till vilket pris. Dessa kommer sedan att visas som en post nedan.

Om du vill köpa andelar: skicka ett mail till info@vastanvind.se och ange ditt namn, e-postadress samt hur många andelar du vill köpa och till vilket pris. Dessa kommer sedan att visas som en post nedan. Notera att listan nedan inte är någon kö.

Observera att VästanVind inte tar något ansvar för privata uppgörelser mellan säljare och köpare.

Villkor för köp av vindkraftsandelar

Blankett för anmälan av överlåtelse

 

 

 

 

Andelar säljes

27
4 andelar á 600 kr
Stefan Törnblom
stefantornblom@icloud.com

29
60 andelar á 1600 kr eller högstbjudande
Göran Folkesson
goran@cleanmotion.se

32
7 andelar á 700 kr
Christian Holm
christian22holm@gmail.com

33
20 andelar á 800 kr
Björn Busck
bjorn.busck@gmail.com

35
150 andelar á 800 kr
Berit Wahlgren
bengtwahlgren@telia.com

40
25 andelar á 800 kr
Staffan Johansson
hej.staffan@gmail.com

42
100 andelar á 800 kr
Gustav Hallqvist
gustav_h_85@hotmail.com

43
20 andelar á 700 kr
Lars-Gunnar Forsmark
Lgforsmark@gmail.com

44
30 andelar á 800 kr
Anita Hellgren
anitagunborg@gmail.com

 

Andelar köpes

2
50 andelar á 500 kr
Thomas Eriksson
tomas.eriksson@ge.com

3
200 andelar á 500 kr
Eva Davidsson
eva@hallontorpet.se

5
150 andelar á 600 kr
Robert Wahlström
robert.miljo@live.se

6
300 andelar á 800 kr
Lotta Ullstadius
solbergacastle@gmail.com

7
150 andelar á 550 kr
Kadam Vishal
kadam.vishal88@gmail.com

8
110 andelar á 700 kr
Peter Sjölund
p.sjolund@icloud.com

9
130 andelar á 500 kr
Torbjörn Olsson
torbjorn.olsson@volvocars.com

10
100 andelar á 600 kr
Mats Danngren
mats.danngren@outlook.com

11
150 andelar à 600 kr
Laban Cramér
laban.cramer@gmail.com

13
120 andelar á 700 kr
Ulf Torstensson
torsten.ita@outlook.com

15
140 andelar á 550 kr
Omar Alazzawi
alazawiomar@gmail.com

17
40 andelar á 500 kr
Frank Wetter
frank.wetter74@gmail.com

18
180 andelar á 500-600 kr
Magnus Lidberg
magnus@hylitryck.se

21
350 andelar á 620 kr
Johan Öhrnström
Johan.Ohrstrom@gmail.com

22
90-100 andelar á 620 kr
Christian Stiernstedt
Christian_laban@hotmail.com

23
40 andelar á 700 kr
Björn Karlsson
bjorn.karlsson74@gmail.com

25
80 andelar á 720 kr
Lars Arvidsson
Gruslars@icloud.com

26
150 andelar á 700 kr
Sten Johansson
masten1@live.se

28
180 andelar á 1100 kr
Anders Björklund
anders@bjorklund.cc

29
35 andelar á 1000 kr
Jens Månsson
mansson.jens@gmail.com

30
150 andelar á 720 kr
Zoran Milakovic
zm@dynascape.se

33
20 andelar á 550 kr
Annika Magnusson
Annika.magnusson92@gmail.com

34
60 andelar á 630 kr
Gösta Landgren
gosta.landgren@hotmail.com

35
120 andelar á 500 kr
Stina Axelsson
Dahlberg_stina@hotmail.com

36
300 andelar á 470 kr
Magnus Stranne
Magnusstranne75@gmail.com

37
120 andelar á 600 kr
Linus Gustafsson 
linusgustafsson@hotmail.com

38
150 andelar á 500 kr
Chuaib Barakat
Chuaib.Barakat@gmail.com

39
50 andelar á 550 kr
Gustav Seidow
gustav@saltmar.se

40
135 andelar á 550 kr
Erik Tidman
Erik@linjon.se

41
1-80 andelar á 470-550 kr
Elisabeth Svensson
elisabeth.svensson@hotmail.com

42
160 andelar á 500 kr
Christoffer Häggblad
Haggoblad89@hotmail.com

43
12 andelar á 500 kr
David Granholm
david_granholm@hotmail.com

45
100 andelar á 710 kr
Christina Bruun
bruun.christian@gmail.com

46
50 andelar á 1200 kr
Mikael Östlund
mikael.ostlund@hotmail.com

48
120 andelar á 650 kr
Therese Olsson
theresemariaolsson@hotmail.com

50
80 andelar á ca 500 kr
Martin Lindfors
martin.lindfors@hotmail.se

51
50-80 andelar á 1000-1200 kr
Rickard Legnestam
rickard.legnestam@gmail.com

52
80 andelar á 800 kr
Victor Hjalmarsson
v.hjalmarsson@gmail.com

53
120 andelar á 600 kr
Goran Pavicic
pavicic.goran@gmail.com

54
70 andelar á 600 kr
Carl Johan Bjäreborn
cj_bjareborn@hotmail.com

56
26 andelar á 500 kr
Lars Pettersson
lars.petttersson@gmail.com

59
32 andelar á 500 kr
Eva Meurling
evelina71@hotmail.com

60
200 andelar á 500 kr
Martin Harr
martinharr82@gmail.com

61
120 andelar á 730 kr
Johan Juhlin
Johan@juhlins.se

62
12 andelar á 473 kr
Patrik Petersson
patrikpetersson1@gmail.com

63
125 andelar á 800 kr
Martin Frosch
bamsefrosch@gmail.com

64
50 andelar á 510 kr
Tobias Andersson
tobbethn@icloud.com

65
180 andelar á 1200 kr
Fredrik Rutberg
fredrik.rutberg@outlook.com

67
80 andelar á 550 kr
Christian Ivarsson
Christian.i@bredband.net

68
25 andelar á 500 kr
R Saffari
proximiti@gmail.com

69
144 andelar á 700 kr
Hans Petersson
hans1@hotmail.com

70
20-40 andelar á 600 kr
Charles Karlsson
Charles.karlsson92@hotmail.com

71
120 andelar á 500 kr
Erik Johansson
erik-johansson@hotmail.se

74
21 andelar á 500-550 kr
Cecilia Arcini
cecilia.carlsdotter@gmail.com 

75
200 andelar á 600 kr
Mohamed Semmo
MohamedSemmo@protonmail.com

77
50 andelar á 800 kr
Pär Andersson
par.andersson1982@gmail.com

79
160st andelar á 500kr/st (pris kan diskuteras)
Liza Karlberg
liza_karlberg@hotmail.com

80
70 st andelar á  500 kr/andel.
Peter Edholm
Allt@trynet.se

81
60 andelar á 550 kr
Ulf Andersson
ulf.andersson@amil.se

82
25 andelar á 700 kr
Pontus All
pontus.all@gmail.com

83
10 andelar a 550kr
Niklas Johnsson
munkaboror@gmail.com

84
85 andelar á 477 kr
Niklas Brandin
nkbrandin@gmail.com

85
6 andelar á 500 SEK
Anirban Krishna Bhattacharyya
anirban.krishna@gmail.com

86
80 andelar á max 700 kr
Lars Johansson
lars.johansson@forsen.com

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.